Uncategorized

Kaip skolinimasis gali pakenkti jūsų finansams?

by Unseen .

turintiems-skolu

Daugelis finansų ekspertų, finansų konsultantų teigia, kad paskolos būna dviejų rūšių – geros paskolos bei blogos paskolos. Bet ką tai reiškia? Kas nulemia, kad paimtas kreditas yra laikomas geru, o kas, kad kreditas blogas? Išties, klausimų daugiau nei atsakymų. Taigi, ką reikia žinoti apie paskolas bei kaip jos gali pakenkti jūsų finansinei gerovei?

Neatsakingas skolinimasis

Tikriausiai sutiksite, kad šiomis dienomis žmonių mąstymas ir žinios yra bene geriausios per visą žmonijos istoriją. Tačiau net ir dabar daugybė žmonių jaučiasi neužtikrintai, kuomet jų paklausiame apie pinigus. Tiesa paprasta – tarp lietuvių vis dar paplitusi mintis, kad asmeniniai finansai yra neliečiama tema, apie kurią galime kalbėti pašnibždomis. Vis dėlto, kaip galime keistis žiniomis ir informacija, plėsti suvokimą, jei apie tai nediskutuojame. Būtent dėl to, neretai į finansines problemas patekusių žmonių pagrindinė priežastis – neatsakingas skolinimasis. Tikrai nėra sudėtinga prarasti sveiką protą ir pasiskolinti daugiau nei iš tiesų gali grąžinti. Toks elgesys jau pats iš savęs yra neteisingas ir vedantis tik į didesnes problemas. Reikia suprasti, kad paskolos turintiems skolų kasdien išduodamos vis rečiau, todėl įklimpti į skolas nėra nei tikslo, nei didesnės prasmės.

Skolintis brangu

Jeigu kalba pasisuka apie greituosius vartojimo kreditus, reiktų žinoti, kad jų metinės palūkanos šiomis dienomis yra vienos didžiausių rinkoje. Tai yra dėl to, kad į šias paskolas, dažniausiai, pretenduoja žmonės, neturintys geros kredito istorijos. Jiems tai yra dar vienas būdas padengti ar refinansuoti jau pradelstas bei nesumokėtas paskolas. Taip pat daugelis žmonių elgesį tiriančių specialistų teigia, kad skolinimasis gali tapti ir žalingu įpročiu. Nemokėjimas tvarkytis su savo asmeniniais finansais priverčia žmogų įprasti gyventi situacijose, kuomet pastoviai jaučiamas pinigų trūkumas. Paskolos tik kuriam laikui sušvelnina turimus sunkumus, o vėliau tenka susimokėti dvigubai. Ir ratas vėl pradeda suktis iš naujo.

Ką galite dėl to padaryti?

Norintiems geriau įtvirtinti informaciją, pasikartosime. Protingai apsvarstykite savo finansines galimybes, pernelyg neskatinkite įpročio skolintis, kad vėliau netektų gailėtis. Planuokitės savo mėnesinį biudžetą, pajamas bei išlaidas. Jeigu turite galimybę, kiekvieną mėnesį atsidėkite bent dalį pajamų.

Dovana tėvo dienos proga

by Unseen .

dovana tevo dienos progaJau baiminatės, kad iki birželio pirmojo sekmadienio taip ir nesugalvosite ką padovanoti tėčiui? Dovana tėvo dienos proga neturėtų būti labai brangi. Visgi, juk tai yra gana paprasta šventė, į kurią ir patys tėvai daug lūkesčių nededa. Simbolinė dovana, kuri parinkta tinkamai, tikrai pradžiugins jūsų tėtį. Aišku, jeigu vis dėlto ketinate į šios dovanos paiešką žiūrėti atmestinai, tuomet nenustebkite, jeigu jūsų parinkta dovana jūsų tėtį galbūt įžeis. Nors ši diena nėra labai didelė, vis tiek reikėtų į dovanojimą žiūrėti atsakingiau.

Renkantis dovaną, labai naudinga būtų iš anksto išsiaiškinti ko jūsų tėčiui trūksta. Tai smarkiai palengvintų dovanų paiešką. Būtina įsiklausyti ką jis sako, nes vis dėlto – galbūt pavyks išgirsti užuominų ko jam reikia ar ko tiesiog norisi.

Lengviausia yra tiems, kurie žino savo tėvų pigius. Pavyzdžiui, jeigu jūsų tėtis mėgsta užsiimti kažkokia veikla, tai neprošal jam būtų ir kažkokie aksesuarai ar inventorius, kurie susiję su ta veikla. Tas pats liečia ir renginius, sportą ir t.t. Tiesiog reikia žiūrėti kas patinka ar ko reikia jūsų tėčiui ir visas savaime išsispręs.

Galvojantys apie brangesnės dovanos pirkimą, verta žinoti, kad tuo labai rizikuojama. Aiškiau kalbant, jeigu dabar tokia proga pirksite labai brangia dovaną, tai jūs automatiškai kitų švenčių progoms pakėlėte kartelę. Tuomet gali būti dar sunkiau išrinkti tinkamą dovaną, tuo labiau – tai gali kainuoti dar daugiau.

Norint surasti praktišką ir tinkamą dovaną, tiesiog siūloma rinktis specializuotas internetines parduotuves. Jos, galima sakyti, viską padarys už jus. Jos galite pateikti gausybę idėjų, o taip pat gali visą suruošti pačios. Tokiu atveju, vienintelis darbas kurį teks atlikti – tą dovaną įteikti.

Turėkite galvoje, kad dovanų paruošimas irgi kainuoja. Tad, jeigu dovaną užsakote iš specializuotos internetinės parduotuvės kartu su dovanos paruošimu, nenustebkite, kad ji kainuos daugiau nei kitose vietose. Tiesiog viską turite gerai paskaičiuoti ir tuomet bus aišku kur tą dovaną pirkti būtų geriausia. Simbolinės dovanos ir taip nekainuoja daug, tad pasirinkę tinkamą parduotuvę, tirkai išspręsite šią problemą.

Kokias pakavimo medžiagas reikėtų rinktis jums?

by Unseen .

maiseliaiPrekybos verslo pradžia daugeliui žmonių būna nesėkminga. Ekspertai tai aiškina tuo, jog pasiruošimas veiklai dažnai yra netinkamas. Atliekami skaičiavimai būna netikslūs arba tiesiog neįvertinamos tam tikros aplinkybės. Kalbant apie elektroninę prekyba, pastebima, kad kai kurie naujokai nepriskaičiuoja tam tikrų išlaidų ir paskui stebisi, kodėl pelno nėra. Taip dažnai nutinka neskaičiuojant siuntų pristatymo ir pakavimo išlaidų. Juk ir bet kokie maišeliai kainuoja, o ką jau kalbėti apie kitas pakavimui skirtas medžiagas.

Ruošiantis elektroninei prekybai, specialistai pataria iš anksto identifikuoti pagrindines išlaidas. Natūralu, kad pirmiausia bus žiūrima į prekių įsigijimo kainą. Paskui tenka atsižvelgti į pakuotę – ar ji tinkama ar vis dėlto teks ją keisti kita. Jeigu teks keisti kita – vėlgi atsiranda papildomos išlaidos. Galiausiai, tenka skaičiuoti tiek sandėliavimo, tiek ir prekių paruošimo išsiųsti išlaidas.

Išlaidos, kurios susidaro dėl prekės paruošimo pristatymui gali būti gana nemažos, jeigu bus pasirenkamos netinkamos pakavimo medžiagos. Pavyzdžiui, naudojant specialias dėžutes, pristatymas gali kainuoti daugiau nei naudojant specialius kurjerinius vokus. Dėl šios priežasties iš anksto būtina pasižiūrėti kokias pakavimo medžiagas naudoti būtų geriausia ir pigiausia. Atminkite, kad siunta turi būti supakuota kruopščiai, o taip pat pakuojama prekė turi būti izoliuojama nuo pašalinių poveikių. Tai ypač taikoma prekiaujantiems lengvai dūžtančiais daiktais.

Paprasti maišeliai, kurie skirti siuntimui, ne visais atvejais yra tinkami. Trumpai tariant, prekiaujant, tarkime – papuošalais, paprasti siuntų maišeliai nepadės apsaugoti prekių nuo subraižymų, atsirandančių gabenimo metu. Tad, tokiais atvejais, tenka ieškoti kitokių pakavimo priemonių arba naudoti papildomas apsaugines medžiagas. Pastarosios, vėlgi – kainuoja.

Įvertinus prekių pobūdį, galima lengvai sužinoti kokias pakavimo medžiagas naudoti pristatymui. Geriausia tai, kad dabar internete galima rasti ne vieną internetine parduotuvę, kuri užsiima tiek mažmenine, tiek ir didmenine pakavimo medžiagų prekyba. Iš anksto paskaičiuokite koks kiekis būtų geriausias. Mat, perkant didesnius, kainos yra žymiai mažesnės, o taip pat gali būti išvengiama ir pristatymo mokesčio. Kaip bebūtų, pagrindinis darbas – pasižiūrėti kokios pakavimo medžiagos būtų geriausios būtent jūsų parduodamoms prekėms pakuoti.

Individualią veiklą dabar įregistruoti trunka vos porą minučių

by Unseen .

eta zenklasNorintys pradėti vykdyti individualią veiklą renkasi bene geriausią kelią veiklos įteisinimui! Šiuo metu individualios veiklos įregistravimas internetu trunka vos apie porą minučių ar net greičiau. Jeigu ir atsiranda kažkokie klausimai, tuomet į juos greitai atsakoma kreipiantis el. paštu vmi(eta ženklas)vmi.lt. Tad, jeigu galvojate apie legalios veiklos pradžią, tuomet neturėtumėte delsti –veiklą įteisinti yra itin paprasta. Viskas ką jums reikia žinoti apie individualios veiklos vykdymą yra būtent apskaitos vedimas ir mokamų mokesčių tvarka. Visiškai nesigaudantiems apie individualią veiklą žemiau pateikiame pagrindinę informaciją, kurią būtina žinoti.

Gyventojų pajamų mokestis gali būti dvejopas. Šiuo metu mokamas 5 arba 15 procentų pajamų mokestis. Kuris dydis priklausys jums – sužinosite pagal veiklą. Mat laisvųjų profesijų atstovai turi mokėti 15 procentų pajamų mokestį, o visi kiti moka 5. Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kad dabar vyriausybę yra patikusi įstatymų pataisas, kurios nebediskriminuos laisvųjų profesijų. Tikėtina, kad nuo naujųjų metų visi mokės 5 procentų tarifą, o jis didės didėjant ir gaunamų pajamų sumai ar pelnui. Tiesiog siekiama įvesti progresinį pajamų mokestį, kuris visiems išeis į naudą.

Taipogi verta žinoti, kad be pajamų mokesčio mokami ir kiti mokesčiai. Tai yra sveikatos draudimas ir valstybinis socialinis draudimas. Sveikatos draudimo įmoka kas mėnesį yra nustatoma pagal MMA. Jums teks mokėti 9 procentų nuo MMA mėnesio įmoką, o jeigu jau esate draudžiami, tuomet sveikatos draudimas bus skaičiuojamas nuo jūsų pusės gauto pelno. Valstybinis socialinis draudimas irig skaičiuojamas nuo pusės pelno ir nuo liepos pirmos dienos jo tarifas siekia 28,7 procento.

Kas liečia apskaitą, reikėtų žinoti, kad individualioje veikloje ją vesti yra žymiai lengviau nei registruojant įmonę. Tiesiog vedama informacija apie gautas pajamas bei patiriamas išlaidas. Tenka pildyti sąskaitas faktūras ar kitus dokumentus ir viską paskui reikia registruoti apskaitos žurnale, kurį pildyti irgi yra labai lengva, nes iš karto nurodoma ką reikia rašyti tam tikrose eilutėse. Geriausia tai, kad visą apskaitą galite vesti kompiuteryje – nebūtina visko rašyti ranka įprastuose dokumentuose.

Kaip išsirinkti geriausią įmonių katalogą?

by Juozapas .

katalogasĮmonių katalogai įvairioms įmonėms teikia įvairiapusišką naudą, tiek paspartindami jų optimizavimą įvairiose paieškos sistemose, tiek ir užtikrindami papildomus vartotojų srautus, konkrečia įmone susidominčius pačiame katalogo puslapyje. Ir visgi, nepaisant to, jog įmonių katalogai yra naudingi, dalis jų yra gerokai mažiau efektyvesni už sau alternatyvias interneto svetaines. Tad pagal ką išsirinkti tuos įmonių katalogus, kurie yra visapusiškai geriausi bei labiausiai verti įmonių savininkų dėmesio?

Katalogo sukūrimo data

Iš pirmo žvilgsnio metai, kuriais buvo sukurtas konkretus įmonių katalogas, gali atrodyti kaip ganėtinai menka smulkmena, galutiniam tokio katalogo efektyvumui didesnės įtakos nedaranti. Ir visgi, nors šis dalykas iš pirmo žvilgsnio ir atrodo kaip menka detalė, realybė yra kitokia – katalogo sukūrimo data turi milžinišką įtaką tam, kokių rezultatų pasieksite naudodamiesi jo paslaugomis.

Taip iš esmės yra dėl paieškos sistemų įtakos konkretaus tokios rūšies katalogo sėkmei. Ši sėkmė remiasi formule, pagal kurią paieškos sistemos žymiai labiau vertina bei kokybiškiau optimizuoja tuos katalogus, kurie yra sukurti kiek įmanoma seniau. Būtent tai užtikrina maksimaliai aukštus tokio katalogo reitingus tokiose paieškos sistemose kaip Google, kurie užtikrina didelius nukreipiamus lankytojų srautus, užtikrinančius tokio katalogo lankomumą.

Puikus kokybiško pasirinkimo pavyzdys – Spec.lt katalogas, sukurtas dar 2006 m. Per dešimtmetį Google bei kitos paieškos sistemos jį neabejotinai optimizavo įvairiapusiškai kokybiškai, todėl tai užtikrina ne tik aukštas šio katalogo pozicijas paieškos sistemų pateikiamuose rezultatuose, bet ir maksimaliai spartų naujų įmonių, tapusių šio katalogo dalimi, optimizavimą, užtikrinsiantį joms maksimaliai greitą įmonių katalogo efektyvumo pajautimą.

Kataloge užsiregistravusių įmonių skaičius
Konkrečiame įmonių kataloge užsiregistravusių įmonių skaičius yra dar vienas rodiklis, į kurį atkreipti dėmesį renkantis vieną ar kitą tokio tipo katalogą yra išties verta. Džiugina tai, jog šis rodiklis naudą teikia netgi iš dviejų skirtingų perspektyvų, dėl ko didelį juose užsiregistravusių įmonių skaičių turintys katalogai tampa žymiai geresniu pasirinkimu nei gerokai mažesnio populiarumo jų alternatyvos.

Pirmiausia, kalbant kiek labiau iš teorinės perspektyvos – įmonių katalogo populiarumas tiesiogiai atspindi jo efektyvumą. Kartais net ir dailiausiai atrodantys įmonių katalogai yra visiškai neefektyvūs – ir tai suprasti vien iš katalogo profesionalaus dizaino ar kitų dalykų, į kuriuos dėmesį atkreipiame iš karto, yra tiesiog neįmanoma. Ir būtent kataloge užsiregistravusių įmonių kiekis šioje vietoje padeda labiausiai, leisdamas suprasti, ar konkretus katalogas yra paklausus paslaugos teikėjas šioje rinkoje, dėl ko jį turėtumėte rinktis ir Jūs. Trumpai tariant – tai vienas iš lengviausių būdų norint suprasti, ar verta tapti konkretaus įmonių katalogo dalimi.

Antras dalykas yra kiek labiau praktiškas – kataloge užsiregistravusių įmonių skaičius didina pačio katalogo puslapių skaičių, dėl ko jis yra labiau pastebimas tiek Google, tiek ir įvairių kitų paieškos sistemų, kadangi didesnio svetainėje esančių puslapių skaičiaus dėka į konkretų interneto tinklalapį tendencingai patenka daugiau vadinamųjų virtualių paieškos sistemų “vorų”, atsakingų kurie yra atsakingi už optimizaciją bei informacijos apie konkretų puslapį perdavimą paieškos sistemoms. Tai užtikrina įvairiapusišką naudą tiek pačiam katalogui, tiek ir visiems jame užsiregistravusioms įmonėms.

Paskolos iš žmonių reikia prašyti pirmiausiai

by Unseen .

paskolos is zmoniuAsmenys norintys skolinimosi metu gauti geresnes sąlygas, paskolos iš žmonių turėtų prašyti pirmiau, nes tam dabar yra sudarytos visos sąlygos. Lietuvoje yra įsikūrusios vos kelios tarpusavio skolinimo platformos, tačiau jų tikrai yra pakankamai, jog visi atsakingi ir sąžiningi asmenys galėtų skolintis norimas sumas. Kai kurios bendrovės netgi pačios yra įnikusios į šias platformas – jos kartu su fiziniai asmenimis finansuoja kitų asmenų prašomas paskolas. Būtent dėl to paskolos iš žmonių ir reikėtų prašyti pirmiausiai, nes jeigu ten nerasite mažesnių palūkanų, tai vargu ar kuri nors kredito įstaiga jums pasiūlys geresnes sąlygas. Matote – kredito bendrovės skolina bene aukščiausiomis palūkanomis.

Paskolos iš žmonių neverta ieškoti tik tuo atveju, jeigu jūsų mėnesinės pajamos būtų per daug mažos.

Kadangi kredito įstaigų ir sutelktinio finansavimo platformų veikla yra akylai stebima Lietuvos banko, vartotojams tampa vis sunkiau gauti kreditus dėl esamos tvarkos. Kiekvienas vartotojas, kuris nori gauti kreditą iš tokių finansų įstaigų, pirmiau turi praeiti mokumo galimybių įvertinimo procedūrą, kuri dar yra vadinama – kreditingumo vertinimu. Tačiau, jeigu jūs patys iš anksto norite sužinoti kokios yra jūsų skolinimosi galimybės, tai tokią informaciją galite gauti nemokamai kartą per metus.

ManoCreditInfo portale asmenys gali gauti nemokamą kreditingumo vertinimo ataskaitą, kurioje bus nurodytas kredito reitingas, turimi įsipareigojimai bei jų vykdymo ypatumai. Štai nuo šios ataskaitos daug kas ir priklausys.

Jeigu būsite priskiriami prie rizikingiausių kategorijų, tai tiesiog jums nebus prasmės kreiptis į finansų įstaigas dėl paskolos – jos negausite.

Paskolos iš žmonių dažniausiai gaunamos įkeičiant turtą ar būnant geroje finansinėje padėtyje.

Jeigu jūs turite kažkokį turtą, kurį galėtumėte įkeisti pinigus skolinančiai finansų įstaigai, tai taip ir padarykite – padidinsite šansus gauti paskolą geriausiomis sąlygomis. Tačiau, reikia žinoti, kad vartojimo paskoloms gauti turto įkeitimas nebus vienintelė išeitis – bus būtina gauti tvarias pajamas.

Tvarias pajamas gaunantys asmenys turi žinoti ir tai, kad paskolos iš žmonių nebus galima gauti, jeigu per mėnesį pajamų suma bus per daug maža kredito įmokų dengimui. Tokiu atveju netgi turto įkeitimas niekaip nepadės.