Kaip įveikti baimę keliauti į odontologijos kliniką?

Administratorius .

Odontologijos klinika

Baimės gali būti įvairiausios. Vieni žmonės bijo aukščio, kiti tamsos, vorų, klounų ar skaičiaus trylika. Viena dažniausių baimių, kankinanti kas penktą žmogų, yra stomatologo baimė. Dažniausiai ją sukelia nemalonūs prisiminimai, siejami su odontologijos klinika – skausmas, dūzgiantys grąžtai, švirkštai, specifinis kvapas ir jaučiamas oro gūsis, kai grąžtas jau artėja prie danties. Baimė apsilankyti odontologijos klinikoje turi skaudžias pasekmes – vietoj to, kad bent 1 ar 2 kartus per metus profilaktiškai pasitikrintų dantų būklę ir atliktų burnos higieną, dantistų bijantys žmonės pagalbos kreipiasi tik blogiausiu atveju, kai danties skausmas tampa nebepakeliamas. Dažnai pažeisto danties netgi nepavyksta išgelbėti, nors ankstesni vizitai būtų galėję užkirsti kelią jo gedimui.

Pateiksime keletą patarimų, kurie turėtų padėti įveikti odontologų baimę:

  • Susirastikite patikimą ir supratingą specialistą. Pirmo vizito metu papasakokite apie jus kamuojančias baimes, taip pat parašykite, kad gydytojas paaiškintų, kokias procedūras reikia atlikti ir kaip tai daroma bei gydymo metu darytų trumpas pertraukėles, taip leisdamas jums atsipūsti.
  • Neatdėliokite vizito. Apsilankę pas odontologą pirmą sykį ir sužinoję, kokias procedūras reikės atlikti, kitam vizitui pasirinkitę anksčiausią įmanoą datą. Taip neturėsite laiko nervintis ir patirti dar daugiau streso.
  • Nebūtina iškart imtis sudėtingiausių procedūrų, tokių kaip dantų implantavimas. Pasitarę su gydytoju pradėkite nuo lengviausių ir paprasčiausių, kaip įmanoma mažiau skausmo ir diskomforto sukeliančių procedūrų – dantų higienos, mažos skylutės dantyje užtaisymo ar dantų poliravimo.
  • Paprašykite, kad į stomatologijos kabinetą jusm leistų atsivesti artimą žmogų, kuris sunkią akimirką galėtų pagelbėti, nuraminti ir palaikyti už rankos. Psichologines problemas suprantantis odontologas tam tikrai neprieštaraus.
  • Jei baimę jums kelią odontologijos klinikoje naudojamų prietaisų, tokių kaip grąžtas, garsai, į vizitą atsineškite ausinuką ir klausykitės mėgstamos muzikos. Taip galėsite atsiriboti nuo aplinkinio pasaulio ir atsipalaiduoti.
  • Jei vis dėlto niekaip negalite sėstis į odontologą kėdę, pasiteiraukite gydytojo apie raminamąsias dujas arba ramiamuosius vaistus. Tai ypač nervingiems pacientams siūlomas medikamentas, kai kitos išeities tiesiog nėra. Tokiu būdu nesumąstykite vaistų vartoti savarankiškai – jų tikslią dozę gali paskirti tik gydytojas.

Tikimės, kad pasinaudoję šiais patarimais galėsite jei ne visai be baimės, tai bent su mažesniu jauduliu, laukti kito vizito odontologijoskabinete.