Kodėl verta pirkti dyzelinį vandens siurblį?

Administratorius .

agaisa.lt kodel-verta-pirkti-dyzelini-vandens-siurbli

Įsivaizduokite, kad jūs esate ūkininkas kuriam reikia įsigyti vandens siurblį. Be siurblio pastaraisiais metais ūkininkams išties sunku. Nuolatinės sausros ir vandens trūkumas pasireiškiantis nusekusiais šuliniais kelia rūpesčių tūkstančiams gyventojų gyvenantiems kaimuose. Ką kalbėti apie ūkininkus, kuriems vandens tiekimas yra gyvybiškai svarbus jų auginamoms daržovėms ar gyvuliams girdyti. Užsienio šalyse vandens siurblių sunaudojamas energija sudaro didžiąją dalį produkcijos savikainos. Kaip jūs manote, kokius vandens siurblius jie dažniausiai naudoja?

Apsimoka ne tik ūkininkams

Geras siurblys gali būti eksploatuojamas daug metų. Kai reikia siurbti vandenį tik retkarčiais arba trumpą laiką, užtenka ir benzininio siurblio.Tačiau ūkiuose šie įrenginiai laikomi nuolat įjungti, todėl svarbu sutaupyti kuo daugiau kuro. Ūkininkams ne tiek svarbu paties įrenginio kaina, kiek aktualu tai, kad būtų į juos galima pilti pigesnį dyzelinį kurą. Nauda gaunama dviguba, be to, kad dyzelinis agregatas sunaudoja mažiau kuro, už jo įsigijimą taip pat sumokama mažiau. Šiuo atveju, pažvelgėme į konkrečią ūkio sritį kurioje naudoti dyzelinius apsimoka, tačiau ji toli gražu ne vienintelė.

Vandens siurblio eksploatavimo kaštus galima lyginti tarp įvairių siurblių, deja elektrinius siurblius į šį palyginimą neturėtume įtraukti nes jie suvartoja nedaug elektros tačiau nėra mobilūs, be to, dviejų įrenginių t. y. generatoriaus ir siurblio kartu vandens siurbimui niekas nenaudoja.

Apie taršą kitą kartą

Dyzelino kainos rinkoje svyruoja, todėl ir eksploatavimo kaštai kinta. Bendras sunaudojamo kuro kiekis priklauso nuo siurblio dydžio ir galios. Nereiki pamiršti, kad dar prisideda ir atvežimo, montavimo sąnaudos. Kad ir kokia galutinė suma bebūtų, ji yra mažesnė nei ta kurią turėtumėte naudodami benzininį vandens siurblį. Vienintelis nepatogumas yra tai jog dyzeliniam siurbliui reikia kiek dažniau keisti tepalus ir filtrus bei atlikti reguliarius patikrinimus. Apie gamtos teršimą šį kartą plačiau nenagrinėsime nes ir taip aišku, kad dyzeliniai siurbliai yra taršiausi, tačiau turint omenyje, kad beveik visa žemės ūkio technika yra varoma dyzelinu, jų sukuriama žala tėra tik lašas jūroje. Ūkininkai tai ne namų ūkiai, jų reikmėms reikalingi siurbliai kurie gali dirbti našiai, be perstojo, ilgą laiką. Čia apsisprendimą lemią mažesnės kuro sąnaudos ir eksploatacinės išlaidos, nekalbant apie įrenginio patikimumą. Gaunant ES paramą ūkininkai nebijo didelių žemės ūkio technikos kainų, tas pats yra ir su kita ūkio reikmėms reikalinga įranga.

Paskelbta kategorijoje: Namai