Kilimų valymo sunkumai

Administratorius .

kilimu-valymasNors Lietuvoje jau išpopuliarėjo parketai ir medinės grindys, nemaža dalis žmonių vis dar mėgsta  bent jau keliuose kambariuose turėti kilimus. Kilimėlis vos įžengus pro lauko duris pagelbėja surenkant nešvarumus nuo batų, svetainėje gražus kilimas gali suteikti jaukumo, o miegamajame kambaryje kilimas prie lovos reikalingas tam, kad vos išlipus iš lovos pėdoms nebūtų šalta. Tačiau kilimą valyti ir juo pasirūpinti yra žymiai sunkiau, nei išsiurbti ar išplauti parketą ar tiesiog medines grindis. Būtent dėl šio priežasties, mes nutarėme duoti keletą patarimų, susijusių su kilimų valymu.

  • Siurbimas

Kaip ir valant daugumą kitų namų paviršių, valant kilimus neįmanoma apsieiti be siurbimo. Siurbiant reikia žinoti keletą dalykų, jei norite, kad jūsų kilimas visuomet atrodytų kaip naujas, tuomet iš pradžių išsiurbkite jį iš dešinės į kairę, o tuomet iš viršaus į apačią (ar atvirkščiai), tokiu būdu kilimo plaukeliai bus labiau pasišiaušę, o taip pat išsiurbsite didžiausią įmanomą kiekį nešvarumų. Taip pat nepamirškite naudoti antgalių skirtų sunkiai pasiekiamoms vietoms išsiurbti. Tuo pačiu, jei turite specialiai kilimo siurbimui skirtą antgalį su besisukančiu mechanizmu, nepamirškite jo naudoti, jis labai palengvins plaukų surinkimą ir kilimo plaukelių pakėlimą.

  • Dėmių valymas

Jei išliejote gėrimo ar kitaip sutepėte kilimą, visų pirma kuo greičiau sugerkite dėmės šaltinį ir užkirskite kelią tolimesniam dėmės plitimui. Po to pasiėmę baltą skudurėlį (kitos spalvos skudurėliai sudrėkinti gali perduoti savo spalvą kilimui) ir papuškę kilimų valiklio ant dėmės pradėkite valyti. Po to išvalykite dėmės vietą vandeniu ir nusausinkite, jei dėmė išliks, pakartokite valymą. Žinoma yra tokių dėmių, kurios lengvai nepasišalina, tokiu atveju patartina kreiptis į specialistus, kuriems kilimu valymas yra kasdienis darbas.

  • Šampūnavimas

Tai yra būdas išvalyti ir atnaujinti visą kilimą, tačiau tam yra reikalinga speciali technika, kurios daugelis namų ūkių neturi. Žinoma, jei turite tam skirtus įrankius jums tai bus vienas juokas. Visų pirma išsiurbkite kilimą, tuomet pasiruoškite šampūnavimui, pradėkite šampūnuoti nuo tolimiausių kambario vietų ir judėkite link durų, nes kitų atveju liksite atkirsti nuo išėjimo ir jums teks laukti porą valandų, kol kilimas pilnai išdžius.

Paskelbta kategorijoje: Namai