Investicija į nekilnojamąjį turtą, kuris generuotų pasyvias pajamas

Administratorius .

casino internete

Per pastarąjį dešimtmetį jums pavyko sukaupti pakankamai daug santaupų, todėl galvojate apie sukauptų pinigų investavimą? Nemaža dalis vartotojų saugiausia ir populiariausia investicija įvardina nekilnojamąjį turtą. Todėl jei ir jus žavi ši investicinė sritis, savo jėgas galite išbandyti joje. Be abejo, visų pirma turėtumėte nustatyti konkrečią sumą, kurią norite investuoti, o tuomet atlikti nuodugnią nekilnojamojo turto objektų paiešką bei jų palyginimą. Tam turėtumėte skirti labai daug dėmesio, kadangi nuo jūsų įdirbio priklausys ar jūs savo sukauptus pinigus investuosite sėkmingai ir pelningai.

Žinoma, kai kalbame apie investavimą į nekilnojamąjį turtą, tikintis reguliarių pasyvių pajamų, turime galvoti apie nuomos paslaugų teikimą. Tai reiškia, kad įsigytą būstą turėsite nuomoti. Nors tai yra pasyvios ir nuolatinės pajamos, nereikia pamiršti, kad tokiu atveju egzistuoja ir natūralus nusidėvėjimas, kuris atsiranda dėl nuolatinio gyvenimo jūsų nuomojamame būste. Tai yra neišvengiama, todėl reikėtų iš anksto nuspręsti ar būsto priežiūra bei nuomininkų paieška rūpinsitės patys ar tam planuosite paskirti žmogų ar konkrečią įmonę. Pastaruoju atveju jums nereikėtų sukti galvos dėl būsto priežiūros, įmokų surinkimo ir kitų niuansų, tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad ir jūsų mėnesinės pasyvios pajamos, gaunamos iš būsto nuomos, gerokai sumažėtų, nes dalį pinigų turėtumėte sumokėti būsto prižiūrėtojams ir taipogi dalį jų atidėti ateityje būsiančiai būsto renovacijai.

Taigi, kaip jau supratote, butu nuoma gali būti pelninga ir pasyvias pajamas generuojanti komercinė veikla, tačiau norint didžiausio galimo pelningumo, bene visus atsirandančius ir neišvengiamus darbus turėtumėte atlikti patys. Be to, nereikia pamiršti, kad skirtinguose Lietuvos miestuose labai skiriasi ir būsto nuomos kainos. Pavyzdžiui, jei lygintume Vilnių ir Kauną – naujos statybos dviejų ar trijų kambarių buto nuomos kaina galėtų būti bene tokia pati (ar netgi didesnė) kaip ir namu nuoma Kaune. Tai reiškia, kad Kaune namą ar kotedžą galima išsinuomoti labai pigiai (lyginant su kainomis, vyraujančiomis sostinėje). Todėl prieš įsigyjant nekilnojamojo turto objektą, turėtumėte apgalvoti, kuriame mieste tai norėtumėte padaryti.

Kai turėsite aiškius ir tikslius skaičius bei būsite labai kruopščiai išanalizavę dabartinę nekilnojamojo turto rinką, nepraleiskite progos kreiptis į nekilnojamojo turto rinkos specialistus. Tokiu atveju jiems galėsite užduoti visus jums rūpimus klausimus. Sulaukus profesionalios nuomonės iš šalies, bus paprasčiau suprasti ar jūsų lūkesčiai yra realūs ir įgyvendinami. O tuomet, jei nuspręsite investuoti į NT, kurį vėliau išnuomotumėte, būkite pasiruošę įvairiems papildomiems reguliariems darbams, kurie bus privalomi, norint, kad nuomininkai būtų lojalūs ir tinkamai prižiūrėtų jūsų būstą tol, kol jame gyvens pagal nuomos sutartį. Taigi, ši informacija turėtų jums padėti lengviau apsispręsti ar sukauptus pinigus būtų verta investuoti į nekilnojamąjį turtą.

Paskelbta kategorijoje: Namai