Kortų žaidimų įvairovė

Administratorius .

Kortų žaidimaiKortų žaidimai ištisus amžius buvo vienu pagrindinių ir labai smagių laisvalaikio praleidimo būdų. Šimtus metų žmonėmis jomis žaidžia dėl malonių emocijų, azarto ir netgi pasakojamos ateities. Tai neabejotinai tarptautinis, labai universalus ir logikos reikalaujantis žaidimo būdas. Egzistuoja tūkstančiai skirtingų kortų žaidimų, kuriuos galima žaisti ir jais mėgautis ne tik su keliais žaidėjais, bet ir su visa jų grupe. Taigi, koks yra jūsų mėgstamiausias kortų žaidimas? Nėra net ko abejoti, kad žinote tikrai ne vieną ir ne du smagius žaidimus, kuriuos ne kartą esate išbandę su savo artimaisiais ar draugais.

Kortų žaidimų istorija yra labai turininga ir įvairi – tai puikiai rodo, koks senas ir lengvai pritaikomas yra šis žaidimas. Pirmiausia aptarkime kortų kaladę. Kortų kaladę sudaro 52 žaidimui skirtos kortos. Jos yra keturių rūšių: būgnai, širdys, kryžiai ir pikai. Kiekviena kortų rūšis yra pažymėta skaičiais ir iliustracijomis. Skaičiai būna nuo tūzo iki dešimties, o iliustracijas sudaro valetas, dama ir karalius. Atsižvelgiant į žaidimo rūšį, tūzas gali būti vertinamas kaip aukščiausią arba žemiausią galią turinti kortą. Pavyzdžiui, pokeryje ir 21 tūzas yra pati galingiausia korta.

Dažniausiai kortų išorinėje pusėje būna visoms kortoms įprastas dizainas – tai priklauso nuo to, kas jas sukūrė. Kortas gaminančios bendrovės ir kazino turi savo unikalius dizainų šablonus, kuriuos spausdina ant kuriamų kortų išorės. Be abejo, įprasta sutikti tradiciniais ornamentais paženklintus kortų dizainus ir spalvas, kurias sudaro raudona, mėlyna ir juoda. Žinoma, visuomet galima pamatyti ir labai skirtingų dizaino elementų, kurie atskirai įprasmina kiekviena kortų rūšį. Net ir puikiai visame pasaulyje žinomų filmų frančizės, tokios kaip Žvaigždžių karai ir Marvel komiksai, turi išskirtines kortų žaidimų kalades.

Bėgant metams, buvo sukurti šimtai žaidimų, kurie būdavo perduodami iš kartos į kartą. Kai kurie jų išnykdavo, kai kurie būdavo perdaromi, o kiti jų išsaugojo savo tradicinę formą, pavyzdžiui, jau minėtas pokeris. Tačiau taip pat yra dar daug ilgaamžių ir smagių kortų žaidimų kaip „Pasjansas“, „Širdys“, „Go-fish“, „Koziris“ ir kt. Kaip žinia, daugybę metų kortos buvo naudojamos ir ateičiai spėti. Nors būrimas kortomis sulaukia daugelio žmonių kritikos, jis tebėra labai populiarus.

Taigi, kai kitą kartą į rankas paimsite kortų kaladę ir pradėsite jomis žaisti, pabandykite pasidomėti kortų istorija. Dabar šia tema yra išleista daugybė įvairių knygų ir straipsnių. Galbūt kortų žaidimai taps jūsų hobiu ir aistra?