Verslo paskola – puiki priemonė, padedanti įgyvendinti Jūsų genialias idėjas

Juozapas .

Prasta piliečių finansinė situacija – itin opi mūsų valstybės problema. Teigiant kitais žodžiais, norime pastebėti tai, kad šalyje būtų praktiškai neįmanoma rasti šeimų, kuriuos, ar tai neturėtų visiškai jokių finansinių įsipareigojimų, ar kurios apie galimai paskolas net negalvotų – vis dėlto, tai yra natūralu, kad finansinės injekcijos, ar tai įvairiausi kreditiniai pasiūlymai, ir yra skirti tam, kad piliečiai galėtų pagerinti savo gyvenimo kokybę. Tačiau jeigu Jums pavyksta patenkinti savo buitinius poreikius savarankiškai ir Jūsų galvoje nuolat sukasi mintis apie tai, jog laikas atsidaryti nuosava versla – galbūt laikas pagalvoti apie kreditą verslui?

Paskola versluiJau kuris laikas brandinate verslo idėją bei tikite jos sėkme ir vienintelis jus stabdantis dalykas – pinigai? Turime išeitį. Verslo paskola – tai sprendimas, kurį renkasi dauguma tradicinius darbus paliekantys asmenys, nusprendę paversti savo svajones bei tikslus realybe. Šiame straipsnyje pasidalinsime, ką turėtumėte apsvarstyti.

Išsiaiškinkite, ar galite kreiptis į banką dėl verslo paskolos. Tai galite padaryti, jeigu jūsų įmonė ar veikla yra registruota Lietuvoje ir veikia ne ilgiau nei vienerius metus, taip pat, jeigu jūsų veikla susijusi su konsultavimu, mokymu. Itin smulkioms veikloms (pvz, žuvininkystei, veiklai anglies srityje…) verslo paskola gali būti nesuteikta. Kiekvienas atvejis yra unikalus, tad tiksliausią informaciją rasite jau žinodami savo veiklos kryptį bei tikslą.

Išsirinkite savo verslo paskolos tipą. Įvertinkite, ar užsiimsite smulkiu verslu, ar jums reikalinga investicinė paskola, ar skirta apyvartiniam kapitalui. Galbūt norite finansuoti prekyba ar daugiabučių renovaciją. Kiekvienos paskolos sąlygos priklausys nuo pasirinktos paskolos tipo.

Palyginkite skirtingų bankų siūlomas sąlygas. Verta išnagrinėti tiek komercinių bankų, tiek nebankinių įmonių siūlomas sąlygas. Pastarosios dažniau sutinka suteikti paskolas, tačiau šiuo atveju reiktų konkrečiau įsigilinti į jų veiklą, patikimumą, atsiliepimus ir panašiai. Kalbant apie bankus, verta palyginti, kiek skiriasi palūkanų dydžiai, skolinama suma ar pirminė įmoka.

Susižinokite, kokie dokumentai reikalingi. Paprastai tradiciškai pateiksite savo asmens tapatybę įrodantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę ar pasą) bei bankų sąskaitų išrašą su balanso ataskaita.

Išsiaiškinkite, kada verslo paskola turės būti grąžinta. Priklausomai nuo pasirinkto banko ar įmonės, pinigus pasiskolinsite keliems ar keliasdešimčiai mėnesių. Įvertinkite, kiek pinigų savo verslui galite skirti iš turimų santaupų ir kiek turėsite pasiskolinti. Didesnė suma pareikalaus ilgesnio įsipareigojimo.

Taigi, verslo paskola yra vienas iš dažniausių sprendimų, kuriuos pasirenka naujieji verslininkai. Išnagrinėję skirtingų bankų ar įmonių sąlygas, pasidomėję, kokio tipo paslaugos jums reikia, kokius dokumentus turite pristatyti bei iki kada turėsite grąžinti pasiskolintą sumą, būsite pasiruošę ir žengsite dar vieną žingsnį link savo verslo tikslo įgyvendinimo.