Jei reikia paskolos bedarbiams, ar bankai paskolins?

Administratorius .

Paskolos bedarbiamsBankai yra tinkamesni nei kreditas internetu, jeigu reikalinga ilgalaikė paskola – daugeliu atvejų tokia paskola suteikiama palankesnėmis sąlygomis (su mažesnėmis palūkanomis) bei sudaromi individualūs paskolos grąžinimo grafikai, sutariama dėl periodinės įmokos dydžio ir panašiai. Savaime suprantama, bankai suteikia ir paskolas verslo pradžiai, o daugiau pasidomėjus ir pasinaudojus įvairių kredito unijų ar netgi valstybės lengvatomis ir / ar garantijomis, šias paskolas suteikia itin palankiomis aplinkybėmis. Be abejo, verslo idėja turi būti iš tiesų pagrįsta ir turi būti įvertinti visi galimi pokyčiai (rinkos, ekonominiai ir kiti) bent keliems metams į priekį.

Priešingai nei greitos paskolos internetu, paskolų gavimo procedūros bankuose trunka gan ilgai ir reikalauja detalaus ir gausaus dokumentų tvarkymo – tai vienas pagrindinių bankų paskolų trūkumų – gana ilgos ir sudėtingos procedūros. Be abejo, skolinantis bankuose taip pat neišvengiama ir rizikos, o jos dydis priklauso nuo individualių aplinkybių, tačiau bet kokiu atveju išlieka tikimybė prarasti užstatytą turtą, jeigu nebus paskola grąžinta laiku arba jeigu nebus mokamos, vėluojama mokėti periodines įmokas.

Tačiau bankai niekada nesuteiks paskolos bedarbiams. Bankai dažniausiai yra didžiulės korporacijos, kurios turi valstybinius reikalavimus tam, kad nerizikuotų per daug ir neprarastų savo indėlininkų pinigų. Be to, paskolos bedarbiams dažniausiai yra suteikiamos labai mažomis sumomis, nes bedarbių poreikiai – nedideli. Tokiais atvejais net ir be papildomų įstatymų bankai nebūtų linkę rizikuoti ir skolinti žmonėms, kurie labai tikėtina, kad gali ir negrąžinti paskolos.

Kaip išsirinkti?

Sprendimą, kur reikėtų skolintis – banke ar pasinaudojus greitąjį kreditą teikiančių įmonių paslaugomis, reikia priimti įvertinus kiekvieno būdo privalumus ir trūkumus. Taip pat reikia įvertinti poreikį – jei neturite darbo ir ieškote kur gauti paskolą bedarbiui, tuomet vienintelė išeitis – skolinamasis iš greitųjų kreditų bendrovių. Kadangi kiekvieno žmogaus poreikiai, skolinimosi aplinkybės ir finansinė situacija (būtina nepamiršti, jog finansinius rodiklius, bent minimaliai, patikrins kiekviena paskolas teikianti įmonė) yra individualūs – pasirinkimą lemsiantys pliusiukai ir minusai išsidės tikrai ne taip pat, kaip tarkime kokiam nors Jonui ar Antanui.

Tai dar kartą patvirtina tai, jog įmonė ar bankas, kuriame skolinosi artimas draugas, nebūtinai bus tinkamiausias ir Jums. Be abejo, naudinga pasikonsultuoti su šią sritį išmanančiais specialistais – tokia konsultacija gali padėti atsakyti į visus kilusius klausimus ir padėti priimti galutinį sprendimą.