Finansai

Kaip skolinimasis gali pakenkti jūsų finansams?

by Unseen .

turintiems-skolu

Daugelis finansų ekspertų, finansų konsultantų teigia, kad paskolos būna dviejų rūšių – geros paskolos bei blogos paskolos. Bet ką tai reiškia? Kas nulemia, kad paimtas kreditas yra laikomas geru, o kas, kad kreditas blogas? Išties, klausimų daugiau nei atsakymų. Taigi, ką reikia žinoti apie paskolas bei kaip jos gali pakenkti jūsų finansinei gerovei?

Neatsakingas skolinimasis

Tikriausiai sutiksite, kad šiomis dienomis žmonių mąstymas ir žinios yra bene geriausios per visą žmonijos istoriją. Tačiau net ir dabar daugybė žmonių jaučiasi neužtikrintai, kuomet jų paklausiame apie pinigus. Tiesa paprasta – tarp lietuvių vis dar paplitusi mintis, kad asmeniniai finansai yra neliečiama tema, apie kurią galime kalbėti pašnibždomis. Vis dėlto, kaip galime keistis žiniomis ir informacija, plėsti suvokimą, jei apie tai nediskutuojame. Būtent dėl to, neretai į finansines problemas patekusių žmonių pagrindinė priežastis – neatsakingas skolinimasis. Tikrai nėra sudėtinga prarasti sveiką protą ir pasiskolinti daugiau nei iš tiesų gali grąžinti. Toks elgesys jau pats iš savęs yra neteisingas ir vedantis tik į didesnes problemas. Reikia suprasti, kad paskolos turintiems skolų kasdien išduodamos vis rečiau, todėl įklimpti į skolas nėra nei tikslo, nei didesnės prasmės.

Skolintis brangu

Jeigu kalba pasisuka apie greituosius vartojimo kreditus, reiktų žinoti, kad jų metinės palūkanos šiomis dienomis yra vienos didžiausių rinkoje. Tai yra dėl to, kad į šias paskolas, dažniausiai, pretenduoja žmonės, neturintys geros kredito istorijos. Jiems tai yra dar vienas būdas padengti ar refinansuoti jau pradelstas bei nesumokėtas paskolas. Taip pat daugelis žmonių elgesį tiriančių specialistų teigia, kad skolinimasis gali tapti ir žalingu įpročiu. Nemokėjimas tvarkytis su savo asmeniniais finansais priverčia žmogų įprasti gyventi situacijose, kuomet pastoviai jaučiamas pinigų trūkumas. Paskolos tik kuriam laikui sušvelnina turimus sunkumus, o vėliau tenka susimokėti dvigubai. Ir ratas vėl pradeda suktis iš naujo.

Ką galite dėl to padaryti?

Norintiems geriau įtvirtinti informaciją, pasikartosime. Protingai apsvarstykite savo finansines galimybes, pernelyg neskatinkite įpročio skolintis, kad vėliau netektų gailėtis. Planuokitės savo mėnesinį biudžetą, pajamas bei išlaidas. Jeigu turite galimybę, kiekvieną mėnesį atsidėkite bent dalį pajamų.

Gauti greitą kreditą nėra taip lengva

by Unseen .

gauti kreditaGauti kreditą internetu šiomis dienomis yra labai nesudėtinga, tačiau tik tais atvejais, kuomet dėl kredito kreipiasi mokus asmuo. Tuo tarpu, jei vartotojams yra reikalingi kreditai internetu nedirbantiems, situacija akimirksniu pasikeičia. Tai reiškia, kad jei neturintis darbo asmuo kreipiasi į greitųjų kreditų bendrovę, jis kredito tikrai negaus. Taip, galbūt jūs esate girdėję kalbų apie tai, kad šiomis dienomis paskolos yra dalinamos kiekvienam jų paprašiusiam asmeniui, nepaisant to, kokia bebūtų jo finansinė padėtis, tačiau tai yra tik mitai. Jei skirtumėte šiek tiek daugiau savo laiko ir pasistengtumėte geriau įsigilinti į dabartinę tokių finansinių paslaugų teikėjų rinką, akimirksniu suprastumėte, kad jūsų požiūris buvo labai neteisingas ir primityvus. Jūs turite suprasti, kad tai yra finansiniai įsipareigojimai, kuriuos privaloma vykdyti, antraip galima labai lengvai ir greitai susidurti su dar rimtesnėmis finansinėmis problemomis, kartu sugadinant ir savo asmeninę kredito istoriją. Todėl jei jūs nenorite su tuo susidurti, negalvokite, kad į paskolas galima žvelgti labai atsainiai.

Jei neturite oficialaus darbo ir jūsų finansinė padėtis yra labai sudėtinga, tačiau manote, kad vienintelė išeitis ją pagerinti šią akimirką yra paskolos ėmimas, tuomet pabandykite paskolą gauti kreipdamiesi į pavienius fizinius asmenis, kurie paskolas suteikia su vekseliu. Kai tai padarysite, galite būti tikri, kad jūsų tikimybės gauti paskolą padidės, tačiau vėlgi, atminkite, kad jie gali prašyti užstato. Jei jūs turėsite jums priklausantį automobilį, nekilnojamąjį turtą ar kitą jums priklausantį nuosavą turtą, tikėtina, kad paskola bus suteikta, kadangi tai taps garantu, jog paskolą tikrai grąžinsite.

Žinoma, nepaisant to, kad paskolą galite gauti, turite suprasti, kad tokiu atveju būtina apgalvoti absoliučiai visus savo tolimesnius sprendimus. Jums suteikta paskola turėtų būti paskirstyta labai optimaliai ir efektyviai, todėl jei jūs nenorite susidurti su jokiais papildomais finansiniais nepatogumais ir jūsų nežavi mintis apie įklimpimą į dar didesnes skolas, tuomet pagalvokite, ką darysite, kad jūsų dabartinė finansinė situacija taptų kur kas stabilesnė. Jei to nepamiršite ir imsitės atitinkamų sprendimų, viskas turėtų stabilizuotis.

Buhalterinės apskaitos paslaugos – bandant išsirinkti tokių paslaugų teikėjus

by Administratorius .

Buhalterine apskaita

Nei viena įmonė negali apsieiti be buhalterinės apskaitos. Ją tvarkyti yra būtina kiekvienam komercinę veiklą vykdančiam fiziniam ir juridiniam asmeniui. Tačiau suprantama, kad kiekvienas verslo savininkas pasirenka skirtingus sprendimus – vieni samdo etatinius buhalterius, o kiti nusprendžia kreiptis į buhalterinių paslaugų bendroves (https://www.apskaitaag.lt/buhalterines-apskaitos-paslaugos/). Galimybių ir pasirinkimų yra, tačiau vieni yra efektyvesni už kitus. Jei jūsų įmonės yra pradedanti savo komercinę veiklą ir jūsų veiklos apimtys nėra labai didelės, samdyti etatinį buhalterį gali būti pernelyg brangu. Todėl tokiu atveju labai praverčia buhalterinės apskaitos paslaugos.

Žinoma, kadangi buhalterinės apskaitos paslaugos yra labai dažnas verslo savininkų pasirinkimas, šiuolaikinėje rinkoje taip pat yra ir labai daug tokių paslaugų teikėjų, iš kurių jūs galite nesunkiai pasirinkti. Tuo tarpu, jei jūs norite susiaurinti paiešką ir paversti ją dar efektyvesne, galite pasinaudoti internetine paieškos sistema ir suformuoti užklausą, kartu nurodant ir konkretų miestą, kuriame jūs ieškote buhalterinių paslaugų bendrovės. Tai reiškia, kad tai leistų jums rinktis tik iš tikslinių rezultatų. Be abejo, jei jums buhalterinės apskaitos paslaugų reikia Vilniuje, galite būti tikri, kad tokių bendrovių pasirinkimas bus labai didelis. Todėl jei norite priimti teisingą sprendimą ir pasirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančius tokių paslaugų teikėjus, turėtumėte atsižvelgti į jų turimą patirtį, siūlomas paslaugas, klientus, buhalterinės apskaitos planus, kainas, veiklos principus ir kt. Dažniausiai visą šią informaciją būna labai nesudėtinga surasti pasinaudojus tokių bendrovių internetiniais tinklalapiais. Be to, jūs visuomet galite susisiekti su pasirinkta bendrove ir pasitarti su joje dirbančiais specialistais, gaunant visus atsakymus į jums rūpimus klausimus.

Labai svarbu, kad jūs pasirinktumėte buhalterines paslaugas siūlančią bendrovę, kuri vertina kiekvieną savo klientą ir vadovaujasi tinkamu požiūriu. Tai reiškia, kad tokiu atveju jūs galėtumėte būti ne tik visiškai tikri, kad jums bus suteiktos labai profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos, tačiau taip pat žinotumėte, kad prireikus, jūs visuomet sulauksite visų atsakymų į jums iškylančius klausimus.

Verslo paskola internetu – ko nevertėtų pamiršti

by Administratorius .

Verslo paskola

Norite kreiptis dėl paskolos verslui internetu? Tačiau jums dar niekada neteko įsipareigoti finansiškai? Trumpiau tariant, jūs iki šiol nesidomėjote paskolomis, jų sąlygomis, kreditorių taikomais reikalavimais ir kitomis su finansiniais įsipareigojimais susijusiomis subtilybėmis? Tokiu atveju prieš nuspręsdami į kuriuos kreditorius jums vertėtų kreiptis dėl verslo paskolos internetu, pirmiausia turėtumėte gauti atsakymus į jums rūpimus klausimus. Galvojant apie paskolą, visuomet reikia galvoti ir apie tai, kaip paskolą pavyks grąžinti, kaip paskola bus tinkamai panaudota ir ko gali tekti atsisakyti norint nesusidurti su papildomais sunkumais grąžinant jūsų įmonei suteiktą paskolą. Visa tai parodo, kad yra daugybė svarbių detalių, apie kurias būtina pagalvoti prieš nusprendžiant pasirašyti paskolos sutartį ir įsipareigoti finansiškai.

Žinoma, visuomet tokiose situacijose labai pravartu kreiptis ir į verslo konsultantus, finansininkus ir į jau minėtus kreditorius. Tokiu atveju jūs galite sulaukti labai profesionalių konsultacijų ir naudingų įžvalgų, kurių pagalba jums turėtų būti kur kas lengviau nuspręsti  ne tik, kuri paskola galėtų būti pati palankiausia, tačiau taip pat ir numatyti būsimų veiksmų planą, kuris užtikrintų, kad paskolą grąžinsite laiku ir nepažeisite paskolos sutarties sąlygų. Taigi, kaip jau supratote, visas šis procesas neturėtų būti įgyvendintas vos per kelias dienas. Juk natūralu, kad kreditoriams jūs tokio sprendimo atveju įsipareigosite ne vieneriems metams, todėl ir atsakingą sprendimą turėtumėte priimti apgalvotai.

Bet kuriuo atveju, jei jūsų verslui reikia paskolos, turėtų būti labai rimta ir konkreti priežastis, kodėl jos jam reikia. Tai taip pat reiškia, kad jei jūs norite kreiptis dėl paskolos, jūs turite žinoti, kokiu būdu ją panaudosite ir koks tikslas bus pasiektas. Pavyzdžiui, vieni verslo savininkai ieško papildomų lėšų tam, kad galėtų finansuoti savo verslo marketingo kampaniją. Tuo tarpu kiti verslininkai nori investuoti į žaliavas, kurios bus naudojamos tam tikrų produktų gamybai. Dar kitiems prireikia naujos technikos, be kurios nebūtų galima įsivaizduoti sklandaus ir spartaus gamybos proceso. Todėl yra labai daug skirtingų situacijų ir priežasčių, kam ir kaip galėtų būti panaudota gauta verslo paskola internetu.

Verslo paskola – puiki priemonė, padedanti įgyvendinti Jūsų genialias idėjas

by Juozapas .

Prasta piliečių finansinė situacija – itin opi mūsų valstybės problema. Teigiant kitais žodžiais, norime pastebėti tai, kad šalyje būtų praktiškai neįmanoma rasti šeimų, kuriuos, ar tai neturėtų visiškai jokių finansinių įsipareigojimų, ar kurios apie galimai paskolas net negalvotų – vis dėlto, tai yra natūralu, kad finansinės injekcijos, ar tai įvairiausi kreditiniai pasiūlymai, ir yra skirti tam, kad piliečiai galėtų pagerinti savo gyvenimo kokybę. Tačiau jeigu Jums pavyksta patenkinti savo buitinius poreikius savarankiškai ir Jūsų galvoje nuolat sukasi mintis apie tai, jog laikas atsidaryti nuosava versla – galbūt laikas pagalvoti apie kreditą verslui?

Paskola versluiJau kuris laikas brandinate verslo idėją bei tikite jos sėkme ir vienintelis jus stabdantis dalykas – pinigai? Turime išeitį. Verslo paskola – tai sprendimas, kurį renkasi dauguma tradicinius darbus paliekantys asmenys, nusprendę paversti savo svajones bei tikslus realybe. Šiame straipsnyje pasidalinsime, ką turėtumėte apsvarstyti.

Išsiaiškinkite, ar galite kreiptis į banką dėl verslo paskolos. Tai galite padaryti, jeigu jūsų įmonė ar veikla yra registruota Lietuvoje ir veikia ne ilgiau nei vienerius metus, taip pat, jeigu jūsų veikla susijusi su konsultavimu, mokymu. Itin smulkioms veikloms (pvz, žuvininkystei, veiklai anglies srityje…) verslo paskola gali būti nesuteikta. Kiekvienas atvejis yra unikalus, tad tiksliausią informaciją rasite jau žinodami savo veiklos kryptį bei tikslą.

Išsirinkite savo verslo paskolos tipą. Įvertinkite, ar užsiimsite smulkiu verslu, ar jums reikalinga investicinė paskola, ar skirta apyvartiniam kapitalui. Galbūt norite finansuoti prekyba ar daugiabučių renovaciją. Kiekvienos paskolos sąlygos priklausys nuo pasirinktos paskolos tipo.

Palyginkite skirtingų bankų siūlomas sąlygas. Verta išnagrinėti tiek komercinių bankų, tiek nebankinių įmonių siūlomas sąlygas. Pastarosios dažniau sutinka suteikti paskolas, tačiau šiuo atveju reiktų konkrečiau įsigilinti į jų veiklą, patikimumą, atsiliepimus ir panašiai. Kalbant apie bankus, verta palyginti, kiek skiriasi palūkanų dydžiai, skolinama suma ar pirminė įmoka.

Susižinokite, kokie dokumentai reikalingi. Paprastai tradiciškai pateiksite savo asmens tapatybę įrodantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę ar pasą) bei bankų sąskaitų išrašą su balanso ataskaita.

Išsiaiškinkite, kada verslo paskola turės būti grąžinta. Priklausomai nuo pasirinkto banko ar įmonės, pinigus pasiskolinsite keliems ar keliasdešimčiai mėnesių. Įvertinkite, kiek pinigų savo verslui galite skirti iš turimų santaupų ir kiek turėsite pasiskolinti. Didesnė suma pareikalaus ilgesnio įsipareigojimo.

Taigi, verslo paskola yra vienas iš dažniausių sprendimų, kuriuos pasirenka naujieji verslininkai. Išnagrinėję skirtingų bankų ar įmonių sąlygas, pasidomėję, kokio tipo paslaugos jums reikia, kokius dokumentus turite pristatyti bei iki kada turėsite grąžinti pasiskolintą sumą, būsite pasiruošę ir žengsite dar vieną žingsnį link savo verslo tikslo įgyvendinimo.

Kaip išvengti didelių išlaidų įforminant veiklą?

by Unseen .

verslo pradziaTeisingai suplanavus biudžetą ir lėšas paskirsčius tinkamai, verslo pradžia gali būti kiek lengvesnė nei tikėtasi. Labai didžiulė problema būtų išlaidauti tuomet, kai to gali a išvengti. Tai labiausiai liečia pradedančius verslininkus, kurie nemažai lėšų skiria veiklos įforminimui. Šiuo metu Lietuvoje yra pakankamai geros sąlygos išvengti didelių išlaidų registruojant bet kokią veiklą. Jeigu kalba eina apie paprastas veiklas, kurios nereikalauja licencijavimo, tuomet išlaidos gali būti minimalios. Žinoma, tam reikia specifinių žinių, bet jeigu jūs jų neturite, tai nereiškia, kad teks daug išlaidauti. Kaip teigia Parduodameimones.lt, visada galima rasti būdų sumažinti išlaidas veiklos įforminimo metu.

Norint, kad veiklos įteisinimas neatsieitų labai daug, patariama labiau domėtis įmonių įsigijimo klausimais. Aišku, tai liečia tuos, kurie ketina veiklą vykdyti pasitelkiant juridinę formą. Yra ir kitų būdų veiklai legalizuoti, tad apie jas taip pat reikėtų pasiskaityti internete. Elektroninėje erdvėje yra gausybė naudingos informacijos, kuris visiškai nieko nekainuoja. Internete galite rasti informaciją kokios procedūros turi būti atliekamos steigiant įmonę ar kitus juridinius vienetus. Jeigu ta informacija jums sunkiai apdorojama, tuomet galite kreiptis į specialistus, kurie visus reikalus sutvarkys už jus.

Kalbant apie veiklos pradžią, patariama domėtis ir individualios veiklos įregistravimu. Tai aktualu turėtų būti tiems, kurie ketina dirbti vienui vieni. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori teikti paslaugas kaip fiziniai asmenys. Žinoma, yra šiokių tokių trūkumų – tokie asmenys atsako asmeniniu turtu. Paprastai kalbant, kai veikla vykdoma per juridinį vienetą, tai būtent jam krenta atsakomybė.

Kas liečia veiklos legalizavimo būdus, tiesiog patariama internete paieškoti informacijos apie geriausius variantus. Šiuo metu galima nemažai sutaupyti pasirenkant ne įmonės steigimą, o jos įsigijimą. Yra pardavėjų, kurie prekiauja būtent juridiniais asmenimis. Tiesiog nusiperkat visas įmones akcijas ir tiek. Pati procedūra netrunka ilgai – vos kelias valandas arba greičiau. Geriausia tai, kad sutaupoma nemažai pinigų, o ką jau kalbėti apie laiko gaišimą. Žinoma, įsigijus įmonę, teks tinkamai vesti apskaitą bei įvykdyti kitus įstatymų numatytus reikalavimus.

Greitieji kreditai bedarbiams ne visada gali būti suteikiami internetu

by Unseen .

greitieji kreditai bedarbiamsGreitieji kreditai bedarbiams išduodami tuomet, kai jie atitinka visas klientams keliamas sąlygas. Sąlygos yra nurodomos vartojimo kredito įstatyme bei mokumo vertinimo nuostatuose, kuriuos viešai paskelbė Lietuvos bankas. Būnant bedarbiu, gauti finansines paslaugas yra sudėtingiau, nes vis dėlto – tokie asmenys nėra laikomi patikimais. Galioja daug sąlygų, kurių neatitikus, jokia paskola negali būti išduodama. Jeigu svarstote kokias sąlygas kelia paskolų bendrovės ir kiti vartojimo kredito teikėjai, tuomet žemiau pateikiame svarbiausius kriterijus, jog galėtumėte susidaryti bendrą vaizdą kaip viskas vyksta.

Norint gauti paskolą, iš pradžių tenka pateikti itin jautrią asmeninę informaciją. Tai yra ne tik vardas bei pavardė, bet ir asmens kodas bei informacija apie finansinę padėtį. Jums bus būtina nurodyti kokias pajamas gaunate kiekvieną mėnesį. Štai, greitieji kreditai bedarbiams nesuteikiami dėl to, kad jie neturi jokio pajamų šaltinio. Klaidinga galvoti, kad bedarbio pašalpa gali būti laikoma pajamų šaltiniu. Tiesiog tokie pajamų šaltiniai nėra laikomi tvariais, nes iš jų pajamos gaunamos ne nuolatos. Tuo labiau, tokios pajamos yra kintančios. Tad, svarbiausia reikalavimas, kurį turi atitikti visi klientai – pajamų gavimas. Tai liečia ir bedarbius asmenis.

Jeigu esate prasiskolinę, tuomet vėlgi – jokios paskolos gauti negalėsite. Bedarbiai pasižymi tuo, kad jie neretai bando skolintis jau ir taip turėdami nemažai skolų. Tos skolos yra registruojamos. Kreditoriai mato kokius įsipareigojimus turi klientas. Tad, jeigu jūs jau turite paėmę paskolą kažkur kitur, tuomet vargu ar jums bus paskolinta. Trumpai tariant, taikoma tokia taisyklė, kad 40 procentų pajamų yra maksimali riba, kurią peržengus, nauji kreditai neišduodami. Tai reiškia, kad daugiau nei 40 proc. pajamų kredito įmokoms dengti skiriantys asmenys, jau nebegali gauti naujų kreditų.

Uždelstos skolos, už kurias skaičiuojami delspinigiai, kaip reikiant sumažinti skolinimosi galimybes. Greitieji kreditai bedarbiams dažnai nesuteikiami dėl to, kad anksčiau kai kurie asmenys irgi skolinosi ir negrąžino skolų laiku. Už tai jiems paskaičiuoti delspinigiai ir tokios skolos užregistruojamos. Trumpai tariant, tokie asmenys yra užregistruoti skolininkų duomenų bazėse, o ten esantys žmonės negali gauti nei paskolų, nei kitų panašių finansinių paslaugų.

Paskola dirbantiems užsienyje

by Administratorius .

Ne kiekvienas į užsienį emigravęs vartotojas žino, kad gali pasinaudoti paskola dirbantiems užsienyje. Tai reiškia, kai nemaža dalis emigrantų mano, jog tais atvejais, kai dirbama užsienyje, nebėra jokios galimybės kreiptis į Lietuvoje veikiančius kreditorius. Tačiau toks požiūris yra labai neteisingas ir neatitinkantis tikrosios situacijos. Jei jūs turite oficialų darbą ir gaunate nuolatines oficialias pajamas, o jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta vis dar yra Lietuvoje, tuomet jūs turite galimybę kreiptis į Lietuvoje veikiančias oficialias kredito bendroves, kurios jums gali suteikti paskolą dirbantiems užsienyje. Kaip bebūtų, būtina atminti, kad kiekviena paskola yra finansinis įsipareigojimas, kurį būtina vykdyti būtent taip, kaip yra nurodyta paskolos sutartyje. Nepaisant to, kad mokiems klientams šiomis dienomis paskolos yra suteikiamos labai sparčiai ir sklandžiai, tai tikrai nereiškia, kad į jas vartotojai gali žvelgti pro pirštus. Nuo jūsų požiūrio ir priimamų sprendimų tiesiogiai priklauso ir galutinis rezultatas, kurį pasieksite. Tai reiškia, kad jei jūs elgsitės atsakingai ir apgalvotai, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga stabilizuoti savo asmeninę finansinę padėtį, laiku grąžinti prisiimtas papildomas paskolas ir išvengti bet kokių kitų papildomų finansinių nepatogumų.

Kaip bebūtų, turėtumėte atminti, kad jūsų asmeninių finansų planavimas yra nuolatinis darbas. Jūs tikrai neturėtumėte to daryti vien tik tam, kad galėtumėte laiku grąžinti savo paskolą. Tai yra svarbu ir tam, kad galėtumėte stabilizuoti savo asmeninę finansinę padėtį ir jums ateityje nebetektų susidurti su jokiomis papildomomis finansinėmis problemomis, dėl kurių prireiktų kreiptis į kreditorius. Žinoma, gyvenime nutinka įvairių situacijų, tačiau jei jūs žinote bent jau pagrindinius asmeninių finansų valdymo principus, jums bus kur kas lengviau pajudėti pirmyn ir priimti tik teisingus finansinius sprendimus.

Galiausiai, kai išmoksite tinkamai valdyti savo asmeninius finansus, atsisakysite nebūtinų išlaidų ir taip pat pasirūpinsite, kad jūsų mėnesinės pajamos būtų paskirstytos kaip įmanoma optimaliau, tuomet galėsite gyventi kur kas stabilesnį gyvenimą, nes jums nebereikės sukti galvos dėl finansų stygiaus, kuris iki tol jums neleido produktyviai gyventi.

Jei pradedate nuosavą verslą

by Administratorius .

Nusprendėte, kad samdomas darbas ne jums? Norite didesnių perspektyvų ir kur kas didesnio darbo užmokesčio? Tokiu atveju greičiausiai galvojate apie nuosavą verslą. Tačiau jei iki šiol jums niekada nebuvo tekę kurti verslo, nėra ko abejoti, kad gali kilti labai daug įvairių baimių ir klausimų, į kuriuos žūtbūt reikėtų gauti visus atsakymus. Taigi, ką reikėtų žinoti ir ko negalima pamiršti?

Visų pirma jums reikės įsteigti įmonę. Žinoma, jei jūsų komercinė veikla planuojama nedidelė, tuomet gali pakakti ir verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymos. Tačiau priešingu atveju, kai žadama tapti pakankamai dideliu verslu, verta apgalvoti juridinio asmens steigimą. Kaip žinia pasirinkimas yra didelis – Uždaroji akcinė bendrovė, Individuali įmonė, Mažoji bendrija, Viešoji įstaiga ir kt. Kiekviena juridinė forma yra skirtinga, pasižyminti tik jai būdingais požymiais, todėl įvertinkite kiekvieną iš jų ir pasirinkite tą, kuri geriausiai atitinka jūsų verslo pobūdį ir numatomus tikslus.

Kai tai atliksite, jums reikės pasirūpinti ir buveinės adresu. Trumpiau tariant – biuro patalpomis. Kita vertus, pradžioje, kol jūsų verslas nebus didelis, galite pasidairyti mažesnių ir toliau nuo miesto centro nutolusių komercinių patalpų. Tai galės sumažinti jūsų verslui tenkančias išlaidas.

Turėdami įmonę ir patalpas, pagalvokite, kokiu būdu pritrauksite naujus klientus? Be jokios abejonės, kad jums reikės reklamos. Jei naudositės internetu, galėsite rasti ir pakankami nebrangių reklamos priemonių (kai kurios jų yra visiškai nemokamos). Tuo tarpu fizinė reklama įprastai pasižymi didesniais įkainiais – televizija, radijas, laikraščiai ir kt.

Be abejo, negalima pamiršti, kad jums bus reikalinga ir finansinė apskaita Vilniuje (http://www.fac.lt/finansine-apskaita/) ar kitame Lietuvos mieste. Šias paslaugas teikia sertifikuoti ir patyrę buhalterinės srities specialistai. Kiekvienos įmonės buhalterija yra labai svarbi verslo vystymo sudedamoji dalis. Ji svarbi ne tik valstybinėms institucijoms, tačiau ir patiems verslininkams. Jei verslo savininkas kaskart mato teisingus ir tikslius skaičius, priimami sprendimai gali būti efektyvesni. Todėl jau nuo pirmųjų savo verslo vystymo dienų turėtumėte rasti buhalterines paslaugas teikiančią bendrovę ir savo verslo buhalteriją patikėti į jų rankas.

Individualią veiklą dabar įregistruoti trunka vos porą minučių

by Unseen .

eta zenklasNorintys pradėti vykdyti individualią veiklą renkasi bene geriausią kelią veiklos įteisinimui! Šiuo metu individualios veiklos įregistravimas internetu trunka vos apie porą minučių ar net greičiau. Jeigu ir atsiranda kažkokie klausimai, tuomet į juos greitai atsakoma kreipiantis el. paštu vmi(eta ženklas)vmi.lt. Tad, jeigu galvojate apie legalios veiklos pradžią, tuomet neturėtumėte delsti –veiklą įteisinti yra itin paprasta. Viskas ką jums reikia žinoti apie individualios veiklos vykdymą yra būtent apskaitos vedimas ir mokamų mokesčių tvarka. Visiškai nesigaudantiems apie individualią veiklą žemiau pateikiame pagrindinę informaciją, kurią būtina žinoti.

Gyventojų pajamų mokestis gali būti dvejopas. Šiuo metu mokamas 5 arba 15 procentų pajamų mokestis. Kuris dydis priklausys jums – sužinosite pagal veiklą. Mat laisvųjų profesijų atstovai turi mokėti 15 procentų pajamų mokestį, o visi kiti moka 5. Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kad dabar vyriausybę yra patikusi įstatymų pataisas, kurios nebediskriminuos laisvųjų profesijų. Tikėtina, kad nuo naujųjų metų visi mokės 5 procentų tarifą, o jis didės didėjant ir gaunamų pajamų sumai ar pelnui. Tiesiog siekiama įvesti progresinį pajamų mokestį, kuris visiems išeis į naudą.

Taipogi verta žinoti, kad be pajamų mokesčio mokami ir kiti mokesčiai. Tai yra sveikatos draudimas ir valstybinis socialinis draudimas. Sveikatos draudimo įmoka kas mėnesį yra nustatoma pagal MMA. Jums teks mokėti 9 procentų nuo MMA mėnesio įmoką, o jeigu jau esate draudžiami, tuomet sveikatos draudimas bus skaičiuojamas nuo jūsų pusės gauto pelno. Valstybinis socialinis draudimas irig skaičiuojamas nuo pusės pelno ir nuo liepos pirmos dienos jo tarifas siekia 28,7 procento.

Kas liečia apskaitą, reikėtų žinoti, kad individualioje veikloje ją vesti yra žymiai lengviau nei registruojant įmonę. Tiesiog vedama informacija apie gautas pajamas bei patiriamas išlaidas. Tenka pildyti sąskaitas faktūras ar kitus dokumentus ir viską paskui reikia registruoti apskaitos žurnale, kurį pildyti irgi yra labai lengva, nes iš karto nurodoma ką reikia rašyti tam tikrose eilutėse. Geriausia tai, kad visą apskaitą galite vesti kompiuteryje – nebūtina visko rašyti ranka įprastuose dokumentuose.